Zobacz nas w pracy

Napisz do nas

napisz nam jaka instalacja Cię interesuję oraz gdzie ma być realizowana

Masz pytania?

FAQ

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej?

Na koszt związany z montażem instalacji fotowoltaicznej ma wpływ kilka czynników – ilość zamontowanych paneli, moc falownika, to czy instalacja jest wolnostojąca czy montowana na dachu. Generalnie założyć można iż im większa instalacja tym koszt jednostkowy się zmniejsza. Aby uzyskać bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu skontaktuj się z nami!


Jak szybko może zwrócić się koszt  instalacji fotowoltaicznej?

Choć ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, to warto wiedzieć, że odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna powinna zminimalizować twoje rachunki za prąd do kosztów związanych jedynie z utrzymaniem łącza. W związku z tym zwrot kosztów inwestycji można oszacować na 5-9 lat.  


Czy oferujecie sprzedaż usługi w systemie ratalnym?

Firma MTW Sp. z o.o. nie oferuje sprzedaży usług w systemie ratalnym, należy pamiętać jednak iż obecnie większość banków oferuje na tego typu inwestycje tzw. eko-kredyty. Kredyty te są bardzo nisko oprocentowane i w połączeniu z gwarantowaną przez nas atrakcyjną ofertą cenową najczęściej stanowią o wiele tańszą alternatywę dla ratalnej sprzedaży oferowanej przez duże firmy fotowoltaiczne.


Jaka jest żywotność instalacji fotowoltaicznej?

Fotowoltaika jest w dalszym ciągu nową i prężnie rozwijającą się dziedziną w związku z czym ciężko jest dokładnie określić maksymalny czas eksploatacji paneli. Obecnie większość producentów udziela między 10 a 15 lat gwarancji,
a w niektórych przypadkach jest to nawet 25 lat gwarancji. Wiemy jednak, że najstarsza instalacja fotowoltaiczna w Europie została podpięta do sieci w 1982 r. w Szwajcarii a po badaniach przeprowadzonych na niej w 2017 roku stwierdzono iż 58% paneli produkuje prąd o wartości powyżej 80% produkcji początkowej. To niesamowity wynik jak na tak archaiczne urządzenie. Od tamtej pory technologia poszła daleko do przodu, co daje naprawdę dobre rokowania dla produkcji naszej własnej energii elektrycznej.