Zobacz nas w pracy

Napisz do nas

napisz nam jaka instalacja Cię interesuję oraz gdzie ma być realizowana

Masz pytania?

FAQ

Czy instalacja odgromowa na moim domu zwiększy prawdopodobieństwo uderzenia pioruna?

Przyjmuje się iż wzrost takiego ryzyka jest na tyle minimalny iż jest on rozważany tylko w teorii. Należy pamiętać iż większość budynków posiada na dachu elementy metalowe, nierzadko już uziemione(anteny, wkłady kominowe etc). Jednak w odróżnieniu od tych elementów instalacja odgromowa zapewnia piorunowi najszybszą i najłatwiejszą drogę do ziemi. Innymi słowy- przyjmowanie wyładowań atmosferycznych i tym samym zabezpieczenie wszystkiego co znajduje się w obrębie jej strefy ochronnej jest spełnieniem funkcji instalacji odgromowej i nie powinno być postrzegane jako jej wada.


Czy instalacja odgromowa w 100% chroni mój dom przed uszkodzeniami związanymi z wyładowaniem piorunowym?

Zadaniem instalacji odgromowej jest zminimalizowanie skutków wyładowania piorunowego w budynek poprzez jak najszybsze odprowadzenie ładunku elektrycznego do ziemi. Potężna energia związana z takim wyładowaniem jest zjawiskiem ciężkim do przewidzenia czy całkowitej kontroli, dlatego pomimo iż posiadanie piorunochronu znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo to nie daje ono stuprocentowej ochrony. Posiadanie instalacji odgromowej stanowi też istotny argument przy ubieganiu się o ewentualne odszkodowania.


Mam już zrobioną elewację. Czy w dalszym ciągu mogę zainstalować piorunochron?

Firma MTW Sp. z o.o. nie oferuje sprzedaży usług w systemie ratalnym, należy Oczywiście! Istnieje wiele sposobów na poprowadzenie przewodów odprowadzających po ścianie budynku- uchwyty rynnowe, naciągi, uchwyty dyblowane do ściany. Podczas oględzin doradzamy i wspólnie z klientem decydujemy które z rozwiązań najlepiej będzie spełniać swoją funkcję zachowując przy tym wszelkie walory estetyczne.


Czy podczas montażu instalacji odgromowej konieczne jest kopanie wokół domu pod tzw. otok?

Nie jest to konieczne. O skuteczności uziomu świadczy wykonany pomiar rezystancji uziemienia tzn. łatwość z jaką prąd z wyładowania atmosferycznego zostanie przyswojony przez ziemię. Warunki spełniające normy bezpieczeństwa można uzyskać jednak na wiele sposobów a układanie otoku wokół domu jest tylko jednym z nich. Jeżeli uziom nie został wykonany na etapie budowy jako część konstrukcji fundamentu, a wokół naszego domu ułożono już kostkę, rosną piękne kwiaty czy trawnik to idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie uziomu szpilowego, czyli wbijanie stalowych szpil w głąb ziemi. W ten sposób nawierzchnia zostanie nieznacznie naruszona jedynie w kilku miejscach wokół budynku.